צילום בעידן הסמארטפונים

כניסתם של מכשירי הסלולאר החכמים לחיים שלנו שינו במובנים מסויימים ומהותיים למדי את הצריכה והשימוש שלנו במוצרים שונים. הטלפון החכם הוא הרבה מעבר לטלפון בלבד וניתן למצוא בו כיום עוד מבחר עשיר של פונקציות נוספות, בין היתר גישה לרשת אלחוטית וגלישה ברשת, אפשריות סאונד ושמיעת מוזיקה וכך גם מלצמה דיגיטלית מובנית בתוך מכשיר הסלולר.

זה נכון שכל הפונקציות הללו הינן טובות ומעשירות את חווית השימוש במכשיר, אבל יתכן ששמחנו מהר מדי- מיהרנו לוותר על נגני המוזיקה ועל מצלמות דיגיטליות אולי מוקדם מדי.

אם יורדים לעובי הקורה ניתן לראות כי המצלמות הדיגיטליות שמובנות בתוך מכשירי הסלולר החכמים לא תמיד באמת מספקות את הסחורה ומי שרוצה להנות מצילום באיכות גבוהה יתכן וכדאי לו לא להסתפק במצלמות של המכשירים הללו. מצלמות הסמארטפונים סובלים מבעיות שונות, כך למשל במכשירים רבים יש בעיות של פלאש וגם במצלמות שמותקן בהן פלאש לכאורה, הוא אינו עושה את העבודה נאמנה. במצלמות אחרות יש בעיות של מיקוד ואיכות התמונה, אחרות לא מספקות תמונה פנורמית ועוד ועוד.

אם אתם אוהבים לצלם ורוצים שאיכות התמונה שלכם תהיה גבוהה בכל מקום ובכל שעות היום לא כדאי להתפשר ולהסתפק במצלמת הסמארטפון ומומלץ בחום להצטייד במצלמה דיגיטלית טובה.

בחירה של מצלמות דיגיטליות

בשוק קיים כיום מבחר עשיר במיוחד של מצלמות דיגיטליות מקטגוריות שונות, בקבוצות מחירים משתנים וברמות איכות שונות. מחירי המצלמות הללו נעים בין סכומים של כ- 600 שקלים ויכולים להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים למצלמה מקצועית.

לפני שרוכשים מצלמה דיגיטלית חשוב לעשות בדק בית על מנת להבטיח שאתם רוכשים את המוצר שמתאים בדיוק לצרכים שלכם.

ראשית, הגדירו לעצמכם תקציב. מצלמות הן עולם ומלואו והמחירים שלהן כאמור יכולים להגיע לסכומים גבוהים למדי. על מנת להמנע מהפתעות לא צפויות, הגדירו מראש איזה סכום אתם מוכנים להשקיע עבור המצלמה שלכם.

התייחסו לגודל- יש לו חשיבות. אם אתם צלמים חובבנים שאוהבים לצלם בכל מקום אבל לא כל כך מעוניינים להסחב עם מצלמה כבדה שתצריך מכם התאמות לעניין זה- מוטב לבחור את אחת ממצלמות הכיס השונות שמגיעות היום באיכות גבוהה במיוחד ובעלות משקל נוצה.

מערכת הפעלה- התייחסו אליה, היא תסייע לכם משמעותית. ראשית, אם אתם מתקשים עם אנגלית או שסתם בא לכם מצלמה ידידותית שתוכלו לעבוד איתה בשפת האם כדאי שתדעו שישנן מצלמות רבות כיום שמערכת ההפעלה שלהן בשפה העברית- מה שהופך את השימוש בה למאד ידידותי. ישנן מצלמות שמותנות בהן מערכות נייט, אלה מהוות יתרון משמעותי למי שמרבה לצאת אל השטח ולצלם בחוץ.

כדאי לבדוק גם את נושא צילום הוידאו. כל מצלמה דיגיטלית מאפשרת כיום צילום וידאו- תפקידכם לבחון מה רמת האיכות של צילום זה.

Bookmark and Share